Garnki

Zestaw garnków

Problemy z poprawną mową u dzieci
Mowa to coś co wyróżnia nas od zwierząt. Jak ogromną wagę ma mowa? Doświadczy tego ten kto nieoczekiwanie straci mowę bądź jeśli uda się do kraju, w którym mieszkańcy mówią językiem dla niego obcym.
Dzieci uczą się mowy podobnie jak innych zręczności między innymi chodzenia. Niestety w naszych czasach co raz większa ilość dzieci ma kłopoty logopedyczne.  Można podkreślić, że dzisiaj postęp naukowy jest ogromny, a dzieci nie potrafią się prawidłowo wypowiadać. Dlaczego takie zjawisko ma miejsce? Czynników może być wiele.
Przyczyny wad wymowy
Jak już nadmieniono sytuacji oddziałujących na kształtowanie się języka jest bardzo dużo. Oto kilka z nich:
niewłaściwa budowa narządów mowy
duża ilość dzieci wcześniej urodzonych i, które urodziły się za wcześnie
niedrożny nos – wówczas dziecko nabiera powietrze i wydycha ustami. Przyczyny: uczulenia i inne.
zbyt długi okres ssania karmienia butelką – wówczas język układa się nieprawidłowo.
nieodpowiednie działanie układu nerwowego.
obniżona sprawność słuchowa.
Warto też  powiedzieć o czynnikach środowiskowych. Rodzina ma zdecydowany rodzic. Opracowano sporo ciekawych pomocy logopedycznych. Te pomoce są inspirujące – dzieci kształcą się w formie zabawy. Do takich pomocy logopedycznych można zaliczyć:  specjalistyczne karty logopedyczne, zabawki i wiele innych. Te pomoce mogą być stosowane przez opiekunów oraz profesjonalistów.
Reasumując: duża liczba dzieci ma problem z poprawną wymową. Należy uważnie obserwować swoje dziecko, aby w dobrym czasie dostrzec problemy z mową.